
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1 Ω |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 8 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| Max DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 1.75 mm |
| Max Width | 950 µm |
| Min Length | 1.45 mm |
| Min Width | 650 µm |
| Tolerance | 0.3 nH |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
